Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurban Bayramı öncesi gerekli bilgiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli çalışmaları yaptı

Giriş Tarihi: 26.9.2014
İl Kurban Hizmetleri Komisyonu, İzmir genelinde 7 satış, 32 kesim ve 28 satış ve kesim yeri belirlerken Balçova, Bayraklı, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka ve Konak ilçelerindeki 12 noktada 30 adet kesim çadırı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu alanların beton dökümünü ve asfaltlamasını gerçekleştiriyor. Kurbanlıklar kesildikten sonra, hijyenik şekilde bu poşetlere konularak teslim edilecek. İl Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kurallara göre, vatandaşlar çevre temizliğine ve sağlık şartlarına uymak kaydıyla, kendi bağ ve bahçelerinde kurban kesebilecek.

KESİM ÜCRETLERİ
Cadde, sokak, apartman aralığı, park, otopark, yol ve otoyol kenarları, spor ve çocuk oyun alanları gibi yerlerde kesinlikle kurban kesimi yapılmayacak.Belirlenen kurallara uymayanlara para cezası uygulanacak. Büyükbaş kurbanı görevli kasaba kestirmek isteyenlerden bayramın birinci günü 220 TL, diğer günlerde 200 TL ücret alınacak. Küçükbaş hayvanlar için ise bayramın birinci günü 60 TL, diğer günler 50 TL kesim ücreti ödenecek. Vatandaşlar, hayvanlarını makbuz sıra numarasına göre bir düzen içinde kestirebilecek. Ayrıca kurbanını kendi kesecekler için tesisten yararlanma ücreti; büyükbaş hayvanlar için 30 TL, küçükbaş hayvanlar için 15 TL olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban Bayramı öncesi gerekli bilgiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN