Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Vali'den özür dilesin"

Giriş Tarihi: 29.9.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun İzmir Valisi Mustafa Toprak hakkındaki söylediği ağır sözlere Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan'dan yanıt geldi. Doğan, "Sayın Kocaoğlu İzmir Valisi'ni kendi şirketinde çalışanlarla karıştırıp git ya da kal diyemez. Hükümet Sayın Kocaoğlu'nun isteğine göre özel siparişle vali ataması yapıp görevden almıyor. Sayın Kocaoğlu hem kamuoyundan hem de validen özür dilemelidir" dedi.

SİZDEN KURTULACAK
Kocaoğlu'nun "İzmir'de hiç kimse sizi vali olarak ciddiye almamaktadır. Denizli Valisi gibi merkeze alınmak için dilekçe vereceksiniz ve İzmir sizden kurtulacak. Ev sahibini bastırmak yok" şeklindeki sözlerini değerlendiren Doğan, "Sayın Kocaoğlu Türkiye Cumhuriyeti'nde görev yapan valimize söz söylerken gerekli nezaketi ve özeni göstermek zorundadır. Rastgele sallaması, üslubu bir büyükşehir belediye başkanına yakışmıyor.

BÜTÜN KAMUOYU GÖRDÜ
CHP'li belediyelere bırakılan malların daha tapu tescil işlemleri yapılırken bile, nasıl yarı yolda satılmak istendiğini gördük. Sayın Kocaoğlu İzmir'in mallarını sattırmam, kimseye ham yaptırmam derken, CHP'li belediye başkanının tapu devir işlemi biter bitmez Büyük Tire Gazetesi'ndeki satış ilanları sayfaları kaplamıştır. İzmir'in mallarını kimin ham yapmak istediğini bütün kamuoyu görmüştür. Başkan Kocaoğlu'nun asıl sıkıntısı İl Özel İdaresi'nin kapamasından sonra Mal Paylaşım Komisyonu'nun usulüne uygun olarak malları ilçe belediyelerine bırakıp, Büyükşehir'e vermemesinden kaynaklandığını anlatan Doğan, "İzmir'in mallarını kimin ham yapmak istediğini bütün kamuoyu görmüştür. İl Başkanımız Bülent Delican'ın gayret ve çabalarıyla oluşturduğu kamuoyu direnci şimdilik kent mallarının ham yapılmasının engellendiğini gösteriyor ancak satış kararının Tire Belediye meclisinde iptal edilmesi gerekmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Vali'den özür dilesin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN