Satan satana!

Giriş Tarihi: 30.9.2014

CHP'li Tire ve Çiğli belediyelerinin ardından Bayraklı ve Seferihisar belediyeleri de "Ham yaptırmam" diyen BŞB Başkanı Kocaoğlu'na nazire yaparcasına mallarını satışa çıkardı

CHP'li ilçe belediyelerinin peş peşe gelen taşınmaz satışı kararları, İl Özel İdare mallarının devrine ilişkin tartışmalar sırasında CHP'li belediyelerin bir karış mal satmadığını, İzmir'in "mallarını ham yaptırmayacaklarını" söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu, bu sözlerine pişman edecek boyutlara ulaştı. Tire ve Çiğli belediyelerinin satış kararlarına ilişkin tartışmalar henüz bitmemişken, bu kez Bayraklı ve Seferihisar belediyeleri taşınmaz satışı kararlarını duyurdu. Bayraklı Belediyesi resmi internet sitesinden 11 arsasını satışa çıkardı. Duyuruda, Yamanlar, Emek ve Bayraklı Mahalleleri'ndeki 9 arsayla ilgili bugün (30 Eylül) düzenlenecek ihalenin açık teklif usulü Bayraklı Belediyesi Osmangazi Şubesi'nde bulunan Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacağı bildirildi. Toplam 1086 metrekare büyüklüğündeki 9 arsanın tahmini bedeli 467 bin lira olarak öngörülüyor. Arsalar için bugün 14.15-16.15 saatleri arasında yapılacak 9 ihale 15'er dakika arayla olacak. 9 milyon 750 bin lira değerindeki Yamanlar'da bulunan 21 bin 456 metrekare büyüklüğündeki iki arsa ise 21 Ekim'de kapalı teklif usulü ile ihale edilecek. Yapılan duyuruda ihaleye girecek olanların 21 Ekim saat 13.30'a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne tekliflerini vermeleri istendi.

MARİNA MANZARALI ARSA

Seferihisar Belediyesi resmi internet sitesinden, ikisi marina manzaralı olmak üzere 3 arsasını satışa çıkaracağını duyurdu. Turizm ve spor alanı imarlı iki arsa 3 milyon lira bedelle satışa çıkacak. Belediye mülkiyetinde Sığacık Teos Marina'nın tam karşısındaki iki parselden oluşan taşınmaz için ihale, 2 Ekim Perşembe günü saat 11.00'de Seferihisar Belediye Başkanlığı'nda yapılacak. Arsalar, kapalı teklif usulü (artırma) ile satılacak. 3 bin 837 metrekarelik taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında spor alanında kalıyor. 2 bin 82 metrekarelik diğer parsel ise yine 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda turizm tesisi alanında bulunuyor. Taşınmaz malların toplam muhammen bedeli KDV hariç 3 milyon lira olarak belirlendi. Yapılan duyuruda sağlık tesisi imarlı üçüncü arsanın ise bin 914 metrekare olduğu belirtildi. Arsa KDV hariç 900 bin lira muhammen bedelle 9 Ekim tarihinde satışa sunulacak. 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planında "Sağlık Tesisi" imarlı olan arsada 3 kat yapılaşma izni olacak. Arsada sağlık merkezi, yaşlı bakım evi gibi sağlık tesisini kapsayan birçok yapılaşmaya izin verilecek. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Egeli SABAH'a yaptığı açıklamada "Arsaların satışını yapacağız. Herhangi bir değişiklik yok. Satış yapılmamasıyla ilgili tuhaf bir mahalle baskısı oluştu. Belediye daha önce de sattı. O alan ekonomik bir değer yaratmadı. Yaratması da mümkün değil. Ancak bir yatırımcının mekana bir yatırım yapmasıyla bir ifade edecek. Belediyenin bir tesis yapması ve yatırım yapması söz konusu değil. Artı değer yaratacak bir şeye dönüştürmek lazım. Yap işlet devret şeklinde kiraya verilebilirdi. Olsa o da yapılabilir. Yatırımcı o yere sahip olmak istiyor. Satmazsak, o araziyi on yıllarca belediyenin mülkü olarak tutmaktan başka bir alternatif kalmıyor. Bu benim şahsi fikrim değil. Belediyedeki arkadaşlarla ortak alınmış bir sarar. Burası özel idare malı değil. Belediyeye ait bir mal" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satan satana!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN