Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan tekrar yürümek istiyor

’de 5 yıl önce yere düşüp bayılan ’a omurilik tümörü teşhisi konuldu. Akkuş’u ayağa kaldıracak tedavinin masrafları için Türk yardım kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 13.4.2019
Ramazan tekrar yürümek istiyor
İzmir'in Foça ilçesine bağlı Gerenköy Mahallesi'ndeki evlerinde 5 yıl önce aniden rahatsızlanan ve Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Ramazan Akkoç'a omurilik tümörü teşhisi koyuldu. Ameliyata alınan 24 yaşındaki Akkoç'a doktorlar tümörünün kötü huylu olmadığını ve vücuda yayılmadığını belirtti. 8 ay sonra bir anda yere yığılan genç adamın el ve bacaklarında güçsüzlük başladı. Bunun üzerine fizik tedavi görmesi önerilen Akkoç, 4 yıl boyunca gördüğü fizik tedaviden sonuç alamadı. 4 yıldır yardım almadan günlük hayatına devam edemeyen Akkoç, çok sevdiği arkadaşları ve futboldan uzak bir yaşam sürmek zorunda kaldı.

'İYILEŞECEĞIM'
Ailesi ile birlikte tedavi arayışını sürdüren Akkoç'a, İzmir Kent Hastanesi'nden iyi haber geldi. Hastane 100 bin lira tutan ameliyatın maliyetinin 30 bin lirasını karşılayabileceğini belirtti. Kalan 70 bin lira için de Akkoç ailesi harekete geçti. Ramazan Akkoç'un ablası Tuğba Akkoç Günay'ın bir süre önce Facebook sayfasından yaptığı yardım çağrısı üzerine Türk Kızılayı Foça Şube Başkanı Muharrem Yeşilkaya, 'Ramazan Akkoç'un Ameliyatına Destek' başlıklı bir kampanya başlattı. Akkoç için Ziraat Bankası Foça Şubesi'ndeki hesaba yardım toplanmaya başladı. Kızılay Foça Şubesi Başkanı Muharrem Yeşilkaya, "Kampanya kapsamında toplanan para belge karşılığı hastaneye teslim edilecek. Hesaba bağış yapacak kişilerden 'Ramazan Akkoç'un Ameliyatına Destek' ibaresini not olarak mutlaka yazdırmalarını rica ediyoruz" dedi. Ameliyat parasını karşılamak için yeterli maddi güçlerinin olmadığını belirten anne Aynur Akkoç (47), "Kızılay'ın kampanyası bizi umutlandırdı" dedi. Ramazan Akkoç ise tekrar arkadaşları ile futbol oynayacağı günleri iple çektiğini ve kampanyaya destek beklediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan tekrar yürümek istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN