Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekırdekten ıtfaıyecıler

İzmirli itfaiyeciler, Hastanesi’nde tedavi gören hasta çocukları ziyaret etti. Kendileri için özel olarak hazırlanan itfaiyeci kıyafetlerini giyen minik yürekler, keyifli bir gün geçirdi

Giriş Tarihi: 19.7.2019
Çekırdekten ıtfaıyecıler

İZMIR Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastanede tedavi gören çocukları mutlu etti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı çatısı altında tedavileri süren çocuklar hayallerinde canlandırdıkları gibi kahraman birer itfaiyeci oldular. Özel kıyafetlerini giyip, araç gereçlerini kuşanarak bir "sanal yangına" da müdahale ettiler. Daha sonra itfaiye aracına binerek sirenlerini çalmanın keyfini yaşadılar. Etkinlik kapsamında çocuklara İtfaiye Eğitim Şube Müdürü İsmail Özgültekin ve görevli personel tarafından yangın, deprem ve diğer doğal afetler konusunda da eğitici bilgiler verildi.

ÇOK MUTLU OLDULAR
Okullarda yaptıkları eğitim çalışmasını, hastanede tedavi gören çocuklar için de gerçekleştirmek istediklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Özgür Ozan Yılmaz, "İzmir itfaiyesi olarak çocuklara hitap eden eğitim faaliyetlerine özel bir önem veriyoruz. Aldığımız tepkilerden olumlu bir iş yaptığımızı da görüyoruz. Çocuklar çok mutlu oldular. Bu tür faaliyetleri artırmaya çalışacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekırdekten ıtfaıyecıler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN