ÖMMS'ye ler başladı

Özürlü Memur Seçme Sınavı () sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen adaylar lerini 20 Temmuz'a kadar yapacak.

Giriş Tarihi: 12.7.2012 11:51
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca gerçekleştirilen 2012 sonuçlarının ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağı anımsatıldı.

Açıklamaya göre, bu amaçla hazırlanan ''2012-ÖMSS/Kura ile Özürlü Memur Yerleştirme Kılavuzu''nda, ilköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alıyor. Adaylar, tercih kılavuzuna ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinde yayımlandı.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS'ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ya da Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini, 20 Temmuz 2012'e kadar kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. Yerleştirmelerde, kamu kurum ve kuruluşlarınca toplam 7 bin 746 kadro için yerleştirme talebinde bulunuldu.

Talep edilen toplam kadroların yüzde 12,7'si ilköğretim (ortaokul) ve ilkokul, yüzde 39,4'ü ortaöğretim, yüzde 20,3'ü önlisans, yüzde 27,5'i lisans düzeyinde olarak belirlendi.

ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak kadrolar arasında ortaöğretim için 3 bin 52; 2 yıllık yükseköğretim için bin 574; lisans (4 yıllık yükseköğretim) için 2 bin 132 olmak üzere toplam 6 bin 758 kadro yer alıyor. Kura sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak kadrolar arasında ise ilköğretim (ilkokul) için 124; ilköğretim (ortaokul) için ise 864 olmak üzere toplam 988 kadro bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖMMS'ye tercihler başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN