ve artık yapılmayacak

, bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı () yapacak. Diğer yabancı dil bilgisi seviye belirleme sınavları (/ vb.) ise yapılmayacak.

Giriş Tarihi: 5.1.2013 10:30 Güncelleme Tarihi: 5.1.2013 12:17
ÖSYM'den yapılan açıklamada, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin bugün Resmi Gazete'de yayımlandığı anımsatılarak, Yönetmelik gereği; tarafından bazı dillerde yılda iki kez olmak üzere YDS yapılacağı ve sınavın ilk uygulamasının 7 Nisan tarihinde gerçekleştirilmesinin planlandığı aktarıldı.

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ÖSYM tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil sorusu/testi bulunan sınavlarda yabancı dil sorusu/testi bulunmayacak, bu adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 'den alacakları puanlar kullanılacaktır.

2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS vb. sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu/özel kurum ve kuruluşların sınav/yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan YDS'ye katılmaları yararlarına olacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPDS ve ÜDS artık yapılmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN