Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BAU Hong Kong kampüsü açıldı

Kampüsüm Dünya anlayışıyla dünyanın birçok ülkesinde kampüs ve merkezler kuran Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), şimdi de Hong Kong kampüsünü açtı.

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Ögrencilerini bir dünya vatandası olarak yetistirme amacıyla dünyanın birçok ülkesinde adını tasıyan kampüsler kuran ve dünyanın önde gelen üniversiteleriyle anlasmalar yapan BAU, ticaret, finans ve girisimcilik alanının önde gelen bölgelerden biri olan Hong Kong'da yeni bir kampüs açtı. Kampüsün açılısına, BAU Rektörü Prof. Dr. Senay Yalçın, T.C. Hong Kong Baskonsolosu Yrd. Erdal Bahadır, T.C. Hong Kong Ticaret Atesesi Sükran Ögün, BAU'nun Hong Kong'da isbirligi yaptıgı ve Hong Kong'un önde gelen üniversitelerinden Lingnan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. William LEE ve Hong Kong Politeknik Üniversitesi Ögrenci Dekanı Prof. Keith Chan'in yanı sıra, Hong Kong'daki çesitli üniversitelerden akademisyenler, Çin'den ve Hong Kong'dan çesitli sektörlerde faaliyet gösteren Türk ve yabancı isadamları ile Hong Kong'da egitim gören Türk ve yabancı ögrenciler katıldı.

ÖNCE TORONTO ARDINDAN HONG KONG
BAU'nun kuruldugu günden bugüne en önemli hedef olarak yüksek ögrenimde uluslararasılasmayı birinci sıraya koyduklarını belirten BAU Rektörü Prof. Dr. Senay Yalçın, dünyanın 14 farklı yerinde akademik merkezler ve irtibat büroları açtıklarını belirtti. Geçtigimiz hafta BAU Toronto Kampüsü açılısının ardından, bu hafta BAU Hong Kong Kampüsü'nü açmaktan büyük gurur ve mutluluk duydugunu dile getiren Rektör Yalçın, Hong Kong'un Uzak Dogu Asya'da çok kritik bir yeri oldugunu ve özel amaçla seçildigini, Hong Kong'daki üniversitelerin tamamının Ingilizce egitim vermesinin ise özel bir önem arz ettigini ve bu özelligi ile Hong Kong'un Uzak Asya'da ki hemen hemen tek bölge oldugunu söyledi. Rektör Yalçın: "Hong Kong'un, bulundugu bölgenin 'kalbinde' bir ticaret, finans, turizm ve girisimcilik merkezi olması nedeniyle özel olarak seçilen bir yerdir. Açtıgımız bu merkezimiz, diger merkezlerimizde de oldugu gibi, yalnız BAU'lu ögrencilere degil, aynı zamanda ülkemizde yüksek ögrenim gören diger gençlerin de vizyonlarını gelistirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıstır" dedi. Rektör Yalçın bu sözlerine ilave olarak, ülkemiz ile basta Çin olmak üzere, Uzak Dogu'daki diger ülkeler ile ticari iliskilerin gelismesinde, is dünyası ile iç içe çalısacaklarını ifade etti. Ayrıca açılıs töreninde Çin'in en meshur ressamlarımdan Nigel Szeto, BAU'ya özel olarak siyah-beyaz bir resim çizerek BAU ailesine hediye etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAU Hong Kong kampüsü açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN