Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa Koleji dünyaya kafa tutuyor

Konsept okul modelini birçok ülkeye ihraç eden Doğa Kolejleri'nin hedefi dünyanın ilk üç kurumu arasına girmek. Bu yıl zincire 23 kampus eklenecek

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Son yıllarda bütün adımlarını büyüme odaklı atan Doğa Koleji, 2013'te 75 kampusta 50 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Gerek eğitim gerekse yatırımda dünyaya kafa tuttuklarını söyleyen Doğa Kolejleri CEO'su Uğur Gazanker, bunun en güzel örneğinin birçok ülkede kullanılan t-MBA modeli olduğunu ifade etti. Öğrencilerini 'dünya vatandaşı' olarak yetiştirdiklerini söyleyen Gazanker, bu kapsamda 55 liseliyi Amerika'daki Silikon Vadisi'ne götürdüklerini ifade etti. Gazanker, "Silikon Vadisi'nde öğrencilerimiz dünyanın dev şirketleri ve Stanford, Berkeley gibi önemli üniversitelerini ziyaret etti. Ayrıca çeşitli ülkelerden 200 öğrenciyle sosyal sorumluluk projelerine imza attı" dedi.

HEDEF İLK ÜÇE GİRMEK
Türkiye'nin en hızlı büyüyen okullarından biri olduklarını belirten Uğur Gazanker, "Türk eğitim sektörünün ihtiyaçlarını doğru tespit edip, bunlara uygun çözüm ve modeller üreterek başarıyı yakaladık. Halen öğrenci sayısı ve yaygınlık bakımından dünyada beşinci durumdayız. Hedefimiz ilk üçe girmek. Daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz" diye konuştu. Bugün 52 kampusta 30 bin öğrenciye eğitim verdiklerini vurgulayan Gazanker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyaya referans verdiğimiz konsept eğitim modeli, uluslararası işbirlikleri ve sosyal sorumluluk anlayışıyla öğrencilerin keyifle geldiği bir okul olduk. 2009'da yüzümüzü Anadolu'ya çevirmiştik. Ankara'da beş, İzmir'de üç kampus kurduk. Anadolu'daki yeni kampuslarla büyümemiz sürecek."

KONSEPT EĞİTİM MODELİ DEVAM EDECEK
Yeni
kampus açılışlarının yanı sıra vizyoner yaklaşıma da önem verdiklerini belirten Uğur Gazanker, önümüzdeki dönem uzmanlaşmaya odaklanacaklarını vurguladı. Gazanker, "Konsept okul modeli tüm dünyada kabul gördü, başarısı kanıtlandı. Beykoz Doğa Koleji'nde ekoloji ve botanik dersleri eğitim müfredatına katıldı. Teknoloji ve uzay konseptli Ataşehir Doğa Koleji'nde ise astronomi ve uzay dersleri var. Bu yıl açılacak kampuslarda da konsept okul mantığı devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa Koleji dünyaya kafa tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN