Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013 birincisi konuştu

2013 ÖSYM tarafından belli oldu ve birinci konuştu.

Giriş Tarihi: 1.4.2013 19:30 Güncelleme Tarihi: 1.4.2013 19:44
'de Türkiye'deki 500 tam puan alan üç öğrenciden birisi olan 18 yaşındaki Irmak Öziskender, "Çok çalıştım, sıkı çalıştım ve sonucumu aldım dedi.

Sevinçli haberi aldıktan sonra okuduğu Kadıköy Anadolu Lisesi'ne gelen Irmak Öziskender, "Çok heyecanlıyım. Kesinlikle böyle bir şey beklemiyordum. Çok çalıştım gerçekten. Aynı zamanda okulum Anadolu Lisesi. Okuluma teşekkür etmeden geçemeyeceğim, aynı zamanda dershanemizde bizim çalışmalarımıza çok yardımcı oldular. Çok çalıştım, sıkı çalıştım ve sonucumu aldım dedi.

Sınav sonucunu babasından öğrendiğini ifade eden Öziskender, "Evde oturuyordum, ders çalışıyordum. Babam telefonla aradı, 'Irmak galiba birinci olmuşsun' dedi. Bende televizyonları açınca gördüm. Sevinçten zaten zıplamaya başladım diye konuştu.

Birincilik bekleyip beklemediği sorusu üzerine Öziskender, "Hayır beklemiyordum, çünkü sınavı kontrol ettiğim zaman daha fazla yanlışımın olduğunu hatırlıyordum. Sınavın kötü olacağını düşündüğüm için iyi bir derece gelir ama birinci olacağımı hiç zannetmiyordum dedi.

İleriye dönük hayalleri sorulan Öziskender, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde doktor olmak istediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS sonuçları 2013 birincisi konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN