geleceğin bilim insanlarını İstanbul'da buluşturacak

, Marmara Eğitim Köyü'nde yer alan altı ayrı fakültede gerçekleştirilecek Uluslararası Öğrenci Kongreleri'nde çok sayıda ülkenin öğrencilerini bahar aylarında İstanbul'da buluşturacak.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 14:10 Güncelleme Tarihi: 3.4.2013 14:10
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, , 5-6 Nisan 2013 tarihlerinde yurt dışından çok sayıda iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencisini ağırlayacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri tarafından İstanbul Marma Kongre Merkezi'nde yapılacak ve ''Uluslararası Genç Girişimciliğin Dünü, Bugünü, Yarını'' konulu kongre iki gün sürecek.

Açılış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu'nun yapacağı belirtilen kongreye, Almanya, Rusya, ABD, Etiopya, Finlandiya, İtalya, Makedonya, Ukrayna, Özbekistan, Hindistan başta olmak üzere 14 farklı ülkeden katılım gerçekleşecek, 35 sunum yapılacak.

Tümüyle öğrencilerin görev aldığı kongrelerde, öğrencilerin kuramsal bilgiyle uygulamayı farklı bilim ve sanat dallarında bir araya getirmeleri, iletişim becerilerini artırmaları amaçlanıyor.

Öğrencilerin akranlarıyla uluslararası boyutta girişimci ruhla yaptıkları çalışmalarla öğrencilere uluslararası deneyim alanı oluşturuluyor. Kongrelerin bilim kurulları, gerek Maltepe Üniversitesi kadrosunda yer alan gerekse Türkiye'de ve diğer ülkelerdeki önde gelen üniversitelerde çalışan seçkin akademisyenlerden oluşuyor.

Uluslararası öğrenci kongrelerinin beşincisi, Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve yurtdışından gelecek olan öğrenciler tarafından 25-26 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek ''Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları'' konulu kongreyle devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maltepe Üniversitesi geleceğin bilim insanlarını İstanbul'da buluşturacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN