Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşar'a AB desteği

Giriş Tarihi: 16.5.2013

25 milyon liralık ek kampus binasını tamamlamak üzere olan Yaşar Üniversitesi, İzmir'e katkı sağlayacak eğitim yatırımlarına yöneldi. Hedefte denizcilik, turizm ve yenilenebilir enerji var

Yaşar Üniversitesi hedef büyüttü. Temmuzda açılışı planlanan ve 25 milyon TL'lik yatırım yapılan ek kampus binasıyla üniversite, toplam 60 bin metrekarelik bir alana ulaşmayı planlıyor. Bu yatırım da tamamlandığında Yaşar Üniversitesi'nde her 10 metrekareye 1 öğrenci düşecek. Toplam kapalı alanı 25 bin 264 metrekare olan ek kampus binası 8 katlı. 2 bin 730 metrekare yeşil alanı bulunan binada 120 kişilik dört, 260 ve 220 kişilik de birer binadan oluşan 6 amfi yer alıyor.

7.5 MİLYON EURO

Uluslararası çalışmalara ağırlık veren ve yurtdışındaki projelerle öğrencilerine farklı deneyimler yaşatmayı hedefleyen Yaşar Üniversitesi, Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı'na katılıyor. Program kapsamında gerçekleştirilecek 13 milyon 500 bin euroluk yenilenebilir enerji teknolojileri projelerine dahil olan Yaşar Üniversitesi öğrencileri, kendi elektriğini üreten binalar geliştirecek. Projenin 7 milyon 500 bin euroluk ilk aşamasında özel tasarım güneş panelleriyle kaplanacak binalar hazırlanacak. Alışveriş merkezlerinde enerji tasarrufu sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek 6 milyon euroluk ikinci projede ise Yaşarlı akademisyenler, yenilenebilir enerji kaynaklı ısı pompası tasarlayacak. Tüm bu çalışmaların yüksek miktarda elektrik tüketen mekânlarda ciddi oranda tasarruf yaratması hedefliyor. Projede öğretim görevlileri ve öğrenciler ortak çalışarak geleceğin konusu enerji alanında deneyim kazanıyor.

MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

Yaşar Üniversitesi yurtdışında yürüttüğü çalışmalarla Avrupa Komisyonu'nun verdiği "Kredi ve Transfer Sistemi Etiketi (AKTS) Mükemmellik Ödülü"nü aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar'a AB desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN