lerinin bütünlemenin kalkmasına tepkili

Bursa Şubesi üyeleri, 'nin bütünleme sınavlarını kaldırmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 23.5.2013 10:08
lerle birlikte 'nin önünde basın açıklaması yapan Bursa Şube Başkanı , 'nin 2 yıl önce öğretim ve sınav yönetmeliğini değiştirerek kredili sisteme geçtiğini ifade etti.

Bulut, şöyle konuştu: "Anadolu si, 'ün bütün üniversitelerde bütünleme sınavı açılması yönündeki kararına rağmen bütünleme sınavını kaldırmıştır. AÖF öğrencileri, sınav hakkından yoksun, dönem uzatmak zorunda bırakılmakta, zaman ve maddi kayıplara uğramaktadır. Söz konusu üniversite, öğrencilerin muaf olduğu derslerden tekrar sorumlu olması gibi mantıki ve hukuki gerekçelerden uzak bir uygulamayı yönetmelik çıkararak yürürlüğe koymuştur. Hem okuyup hem de çalışan kesimden kamuda istihdam edilmekte olan binlerce memur, Anadolu Üniversitesi'nin uygulamalarıyla mağdur edilmiştir. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Yaptığınız yanlıştan bir an önce dönünüz."

AÖF öğrencileri adına konuşan ise uygulamanın AÖF öğrencilerini cezalandırdığını belirterek, "Diploma eş değerliliği hususunda ise ikinci sınıf mezunlar muamelesi yapılmaktadır. Rektör , '3 ayda yapamadıklarını 15 günde mi yapacaklar?' diyerek bizleri aşağılamaktadır. Oysa kendisi de bilmektedir ki kayıt esnasında verilmesi gereken ders kitapları, AÖF bürolarına ya geç ya da eksik gelmektedir. Kitaplar sınavlara bir hafta kala bürolara geldiğinden sınavlara yeteri kadar hazırlanamamaktayız. Bu da bizim başarı oranlarımızı düşürmektedir. Bu manada üzerine düşen görevi tam anlamıyla yerine getirmeyen Rektör Aydın, kendi hatalarını öğrencilere ödetmemeli ve bütünleme hakkını öğrencilere iade etmelidir." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF öğrencilerinin bütünlemenin kalkmasına tepkili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN