Türkiye'nin en iyi haber sitesi

geri geliyor

artık eskisi kadar kolay olmayacak. , sürekli devamsızlık yapan öğrencilerle ders geçmek için gerekli olan notu alamayanların “” sistemi tarafından sınıf tekrarına bırakılacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 24.5.2013 10:37
de öğrenim gören öğrencilerin sınıfta kalma korkusu yeniden geliyor. Sürekli devamsız ve derslerinden yeteri kadar not alamayan bütün öğrenciler sınıf tekrarına bırakılacak. İl milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderen Temel Eğitim Genel Müdürü , "okula devamı sağlanamayan sürekli devamsız öğrenciler ile derslerden yeteri kadar not almamış kaynaştırma ve özel eğitim öğrencileri de dahil, ilköğretim kurumlarında benzer konumdaki tüm öğrencilerin tarafından sınıf tekrarına bırakılacağını" açıkladı. İlgili yönetmelikler kapsamında ilköğretim kurumlarına kaydedilen mecburi ilköğretim çağındaki öğrencilerin velilerinin öğrencilerin okula devamını sağlamakla yükümlü olduğunu vurgulayan Kocabıyık, okul yönetimlerinin, milli eğitim müdürlüklerinin, il eğitim denetmelerinin, muhtarlar ve mülki amirlerin de bu sorumluluğu taşıdığını söyledi.

Böylece İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde "Öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaz" ve "Kaynaştırma ve özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam eden öğrencilere başarısızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılmaz" ifadeleri de tarih oymuş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınıfta kalmak geri geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN