Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İletişim lerinin puan türü değişiyor mu?

İletişim leri Dekanları Toplantısı’nda TS1 puan türünden öğrenci kabul eden İletişim Fakülteleri’nin puan türünün TM2 olarak değiştirilmesi görüşüldü.

Giriş Tarihi: 2.6.2013 16:16 Güncelleme Tarihi: 2.6.2013 16:29
İletişim leri Dekanları Toplantısı'nın yirmi birincisi Dekanlığı ev sahipliğinde 30 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında Erzurum'da gerçekleşti.

Toplantıda, 'nden Prof. Dr. Asaf Varol, TS1 puan türünden öğrenci kabul eden İletişim Fakülteleri'nin TM2 ile öğrenci alınması konusundaki raporu görüşüldü. İletişim Fakülteleri'nin akreditasyonları konusunda Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. ve örgütlenme konusunda Prof. Dr. Dilruba Çatalbaş Ürper'in hazırladıkları raporlar Genel Kurula sunuldu. Ayrıca Ürper tarafından hazırlanan ve 'na () sunulan (ÖYP) konusundaki rapor hakkında Genel Kurula bilgi verildi.

İletişim fakültelerinde eğitim kalitesinin yükseltilmesi için devlet üniversitelerinde kontenjanların düşürülmesinin, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim programlarının kapatılması gerektiği vurgulanan toplantıya Basın İlan Kurumu Başkanı da katıldı. Atalay konuşmasında, medyada iletişim fakültesi mezunlarının istihdam olanaklarının artırılması konusunda işbirliği çağrısı yaptı.

Toplantının sonunda 10 Kasım'da Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenecek "Medya ve Mahremiyetin Sınırları" ile Dicle Üniversitesi tarafından düzenleyecek "I. Uluslararası Siyasal İletişim Demokrasi ve Yeni Süreçler" sempozyumlarının da desteklenmesine karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişim fakültelerinin puan türü değişiyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN