Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 7 imam hatip öğrencisi 'da

Giriş Tarihi: 6.6.2013 11:56 Güncelleme Tarihi: 6.6.2013 12:06

Anadolu 'nden 7 öğrenci Almanya'nın Köln şehrindeki Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı camilerde imamlık stajı yapacak. Öğrencilerin haftada bir gün de ki ziyaretleri yapacağı belirtildi.

İngilizce i Ahmet Boylu'nun koordinatörlüğünde hazırlanan ve başvurulan 2261 projeden desteklenmeğe değer 319 proje içinde yer alan proje, alanında Aydın'daki iki projeden birisi oldu. Anadolu koordinatörlüğünde uygulanan projeye Aydın ilindeki diğer İmam Hatip leri de katılımcı olurken, 4 İmam Hatip Lisesinden 21 öğrencinin katılacağı proje 29 Mayıs-26 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Stajın yapılacağı Köln kentinde toplam 4 camide 21 öğrencinin dönüşümlü olarak görev alacağını ifade eden Müdürü ; 'Mesleki uygulamaya başlamadan önce proje koordinatörümüz Ahmet Boylu ile birlikte Köln'e giderek hazırlıkları tamamladık. Projenin yurtdışı ortağı olana yöneticileri ile toplantılar düzenlendik. Öğrencilerin uygulama yapacakları camilere giderek görev yapacakları camilerdeki din görevlileri ile uygulama ayrıntılarını kararlaştırdık. Havaalanı transferi, otel-cami gidiş geliş konularını çözdük ve () ile resmi yazışmalar yapıldı' dedi. Öğrenci seçimlerinin zorlu bir süreçte yapıldığını ifade eden Gökce; 'Stajyer öğrenci seçmek için meslek dersleri ve yabancı dil alanında bir dizi sınav yapıldı. Bu sınavların sonucunda en fazla puanı toplayarak ilk 7'ye giren Furkan Kocaaba, Mehmet Efe, Hayrullah Yiğit, Burak Altıntaş, Gökhan Çelik, Mehmet Tayyip Akhoy ve Gökhan Azar isimli öğrencilerimiz büyük bir gayret sonucunda ipi önde göğüsleyerek bu stajı hak ettiler' dedi.

TRENLE UĞURLADILAR

Leonardo da Vinci staj projesi kapsamında Almanya Köln'e Nazilli'den gidecek 7 öğrenci ile Meslek öğretmenleri Mehmet Urdoğan, İngilizce öğretmeni Ahmet Boylu ve Okul Müdürü Veysel Gökce'yi ndan kafilenin aileleri, arkadaşları ve öğretmenlerinden oluşan kalabalık bir grup Nazilli tren istasyonundan yolcu etti. Öte yandan Okul Müdürü Gökce'nin yerine staj süresince Baş Müdür Yardımcısı Memnune Karaca'nın da vekalet edeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli'den 7 imam hatip öğrencisi Avrupa'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN