’nde "" izdihamı

Giriş Tarihi: 7.6.2013 15:23 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 15:43

’ye girecek olan ler, aileleriyle birlikte ’ne akın etti. Sınavlarının iyi geçmesi için dua eden yüzlerce öğrenci, dualarının kabul olması için yanlarına getirdikleri şekerleri dağıttı.

(), öncesi ler ve aileler türbelere akın etti. Yoğunluğun yaşandığı türbelerden bir tanesi de 'de yer alan oldu. Sabah saatlerinden itibaren dua etmeye başlayan aileler, çocuklarının sınavda içecekleri suları türbenin etrafına koyarak Kuran-ı Kerim okudu. Kuran-ı Kerim'in yankılandığı türbede öğrenciler ve aileler, dileklerinin kabul olması için yanlarında getirdikleri şekerleri de dağıttı.

Yarın SBS'ye girecek olan kızıyla birlikte Zuhuratbaba Türbesi'ne gelen bir anne, "Kızım güzel bir yeri kazansın diye sabah saatlerinde itibaren buraya geldim" dedi. Kızı ise, sınava gireceğinden dolayı çok heyecanlı olduğunu ancak buna rağmen başarabileceğini söyledi.

Elinde şekerlerle dua eden bir öğrenci de, "Biz elimizden geleni yaptık son olarak da Zuhuratbaba Türbesi'ne geldik. Burada da dualarımızı okuduk gerisi Allah'a kalmış" dedi.

Bütün yıl boyunca çok emek gösterdiğini söyleyen bir başka öğrenci ise, "Hepimizin idealleri var. Ben elimden geldiğimin en iyisini yaptığımı düşünüyorum. Bütün yıl boyunca çalıştım ve belli bir noktaya geldiğimi düşünüyorum. Bundan sonrası biraz şans, biraz kısmet. Bugün de Zuhuratbaba Türbesi'ne geldik. Onun hürmetine Allah dualarımızı kabul eder inşallah" diye konuştu.

Yoğun bir kalabalığın yaşandığı türbede aileler ve öğrenciler, dua etmeye devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zuhuratbaba Türbesi’nde "SBS" izdihamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN