Türkiye'nin en iyi haber sitesi

larına "otel konforu"

Giriş Tarihi: 9.6.2013 11:51

() Genel Müdürü , bütün larının en fazla 3 kişilik olmasını hedeflediklerini belirterek, yeni yapılan yurtların otel konforunda olduğunu söyledi.

() Genel Müdürü , bütün larının en fazla 3 kişilik olmasını hedeflediklerini belirterek, yeni yapılan yurtların otel konforunda olduğunu söyledi.

Kaymakcan, Mevcut öğrenci yurtlarının 4-6 kişilik olduğunu ifade ederek, yeni yapılan yurtların standartlarını yüksek tuttuklarını söyledi.

İnşaatı tamamlanan ve Kalkınma Bakanlığından onay beklenen standardı yüksek 38 yeni yurdun, yakında açılacağını belirten Kaymakcan, "Yeni yapılan yurtlarımızın hepsi tek veya 3 kişilik odalı otel konforundadır. Lisans üstü öğrencileri için tek kişilik odalar, diğer öğrenciler için de 3'er kişilik odalar olacak. Odaların içinde banyo, tuvalet, buzdolabı bulunmaktadır. Ayrıca yatak olarak ranza sistemi yok, odalarda bazalı sistem dediğimiz ahşap karyolalar yer alacak" diye konuştu.

Mevcut yurtların standartlarının yükseltilmesi konusunda da çalışmaların devam ettiğini anlatan Kaymakcan, şunları söyledi:

"Bu tip iyileştirmeler birden bire yapılamıyor, bütçe imkanlarıyla doğrudan alakalı. 6 kişilik odaları 2'ye düşürdüğümüzde 600-700 öğrenci dışarıda kalır. Bu yüzden yurt yapmaya ve özellikle meslek yüksek okullarının bulunduğu ilçelerimizde 15 yıl süreyle bina kiralamaya devam ediyoruz."

"1 Milyon 304 bin öğrenciye kredi veriyoruz"

Öte yandan YURTKUR olarak, öğrencilerine sadece yurt hizmeti vermediklerini aktaran Kaymakcan, 432 bini burs olmak üzere, 1 milyon 304 bin kişiye kredi verdiklerini açıkladı.

Kaymakcan, verdikleri hizmetin "sosyal devletin gereği" olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"Gençlerimiz bizim için önemli, geleceğimiz onlar. Bu konuda sayın Başbakanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımız da gençlere değer ve önem veriyor. Biz de sadece yurtiçinde öğrenim gören öğrencilerimize değil, yurtdışına okumaya giden öğrencilerimize de burs ve kredi veriyoruz."

'e bin 500 kişilik yeni öğrenci yurdu

Eskişehir'e (AÜ) 2 Eylül Yerleşkesi yanında 210 bin metrekarelik arsa üzerine bin 500 kişilik yurt yapılması için ihale çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Kaymakcan, Yunus Emre Yerleşkesi'nin içine de 500 kişilik iki bloktan oluşan yurt yapılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci yurtlarına "otel konforu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN