Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yıl farklı bir ülkede okuyarak mezun olun

İstanbul’dan ardından Newyork, Londra ve Dubai’de lerini açmaya hazırlanan her yıl bir ülkede okuma imkânı sunacak.

Giriş Tarihi: 19.6.2013 16:04
4 ülkede 4 farklı ü ile hem dünyadan Türkiye'ye hem de Türkiye'den dünyaya taşımayı hedefleyen yüksek maliyetler nedeniyle en çok yarım dönem ya da bir dönem yurtdışında kalabilen öğrencilerinin daha fazla süre ile yurtdışında eğitim almalarını sağlayacak.

İstanbul'da başladıklarını ve sırasıyla Newyork, Londra ve Dubai'de kampüs açmaya devam edeceklerini belirten Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı , iyi bir İngilizce ve teknoloji altyapısı ile öğrencilerinin dünyanın her yerinde çalışabilecek seviyede olacağını söyledi.

Amaçlarını dünyaya insan kaynağı yetiştirmek olarak ifade eden Uysal, çoğunluğu uluslararası olmak üzere 250 şirket ile partnerlik anlaşması imzaladıklarını dile getirdi. Partner şirketler ile iletişim halinde olduklarının ve gelen taleplerle birlikte eğitim programlarını düzenlediklerinin altını çizen Uysal şunları söyledi:

"Türkiye'deki bir öğrencinin hem lisans eğitimini hem de stajını yurtdışında yapabilmesinin önünü açacak çalışmalar yürütüyoruz. Bu amaç doğrultusunda Newyork, Londra ve Dubai'de açılacak kampüslerimizde öğrencilerimiz her yıl bir ülkede okuma şansına kavuşacak. O ülkenin koşullarında barınacak, eğitimini orada sürdürecek ve stajını da orada yapabilecek"

Yurtdışında eğitim almanın maddi sınırları zorladığına dikkat çeken Uysal, Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerinin, yurtdışındaki kampüsler sayesinde dünya ile daha kolay entegre olacağını söyledi.

Uluslar arası öğrenci organizasyonları ve ulusal ajans işbirliği ile her ay dünyanın çeşitli yerlerinden öğrencileri Nişantaşı Üniversitesi'nde konuk ettiklerinin altını çizen Uysal, Türk öğrencilerin konuk öğrencilerle düzenli olarak İngilizce konuşma pratiği yaptığını belirterek mezunlarının hem Türkiye'de hem dünyada çalışabilmelerinin önünü açmak istediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yıl farklı bir ülkede okuyarak mezun olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN