Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nişantaşı, Londra ve ABD'ye açılıyor

Giriş Tarihi: 20.6.2013

dünya markası olmak için yola çıktı. Londra ve New York'a açılacaklarını söyleyen Mütevelli Heyeti Başkanı Uysal, "Kendi öğrenci dönüşüm programımızı uygulayacağız" dedi.

Londra ve New York'a açılıyor. nin Mütevelli Heyeti Başkanı , "Hedefimiz dünya üniversitesi olmak. En kısa zamanda kendi öğrenci dönüşüm programımızı uygulamaya koyacağız" dedi. ABD'yle sağlık alanında işbirliğine hazırlandıklarını da anlatan Uysal, Yale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Joshua Johnson ve Yard. Doç. Hakan Karalok ile bir araya geldiklerini, sağlık sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek amacını taşıdıklarını belirtti.

İK ATÖLYESİ KURDU
Müfredatlarını belirlerken 10-15 sektörün lideriyle görüştüklerini, aldıkları knowhow doğrultusunda çalışmalarını şekillendirdiklerini anlatan Uysal, şöyle konuştu: "Bizim buradaki en büyük kurgumuz çocuklarımızın bir an önce iş dünyasıyla tanışması ve SGK kayıtlarının açılması. Çünkü sosyal güvenliği ne kadar erken başlarsa kişi kendini o kadar huzur içinde hisseder." "İnsan Kaynakları Atölyesi" adını verdikleri bir departmanları olduğunu söyleyen Uysal, "Görevleri öğrencimize okurken staj ve yarı zamanlı iş ayarlamak. Eğitimi bitirdiği an da iş imkânı sunmak. Bunlar sayesinde mezunlarımızın yüzde 90'ı şu an çalışıyor" dedi.

İŞSİZ KALANA MAAŞ
İşten çıkarılan öğrenciye 6 ay boyunca bin TL maaş verdiklerini de söyleyen Uysal, "Bu olanaklardan yararlanmak için belirlediğimiz kriterler çok basit. Öğrencinin okurken devamsızlık yapmamış, stajlarını tamamlamış olması ve çalıştığı yere okuldan bir arkadaşını stajyer olarak tavsiye etmesi" diye konuştu. Yüzde 30 teorik, yüzde 70 pratiğe yönelik eğitim verdiklerini vurgulayan Uysal, "Okulda aldığı teorik bilgiyi stajında uygulamayı öğreniyor. Stajındaki üstünün/şefinin vermiş olduğu referans geçme notunu etkiliyor. Öğrencileri okurken staja yönlendirmemiz onu mezuniyetten sonra firmanın kurumsal kimliği, organizasyonu ve işleyişi hakkında bilgi sahibi bir insan kaynağına dönüştürüyor. İşverenin nezdinde bu özelliklerle herhangi bir mezundan ayrılıyor" diye konuştu.

% 100'e kadar burs veriyor
Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin iyi bir eğitim alabilmesi için burs olanaklarını zorluyor. Öğrencilerine yüzde 25 ila 100 arasında burs imkânı sağlıyor. Üniversitede, kardeşler yüzde 5, şehit çocukları tam burslu, ilk 100-1.000-5.000-10.000 derecesine giren öğrencilere ise başarılarına göre burslar sağlanacak. Öğrencilerin kurucu vakıf bursu alabileceği üniversitede, ilk 3 tercihe 2 bin TL eğitim bursu da veriliyor.

ÖĞRENCİNİN HAYATA BAKIŞINI DEĞİŞTİRİYORUZ
En önemli işlevlerinin kariyer ve istihdama dönük faaliyetler olduğunu söyleyen Levent Uysal "Üniversite, öğrencisinin iş yaşamına dair donanımlarını uluslar arası fırsatlar yaratarak sağlamalıdır. Kişinin hayatını ve hayata bakışını değiştirmelidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişantaşı, Londra ve ABD'ye açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN