Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazeteci olma hayali yanlış tercihe takıldı

(MYO) Basım ve Yayın Teknolojileri Programı'nda eğitimlerini tamamlayan 22 öğrenci, gazeteci olma düşüncesiyle geldikleri bölümden olarak mezun olmanın buruk mutluluğunu yaşadı.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 13:27
Yirmi iki öğrenci, yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı. Öğrenciler, üniversite sınavının ardından gazetecilik eğitimi veren "basın yayın" olarak algıladıkları bölümün aslında matbaa teknolojileri eğitimi veren Basım ve Yayın Teknolojileri Programı olduğunu ancak eğitimleri başladıktan sonra anladıklarını belirtti.

Gazeteci olmayı hayal ettiklerini belirten öğrenciler,"gazeteci olma hayaliyle geldikleri bölümden olarak mezun olmanın buruk mutluluğunu" yaşadıklarını dile getirdi.

Öğrencilerden , üniversite tercihini birlikte yaptığı rehber lerin, bölümün gazetecilik eğitimi verdiğini söylediklerini ileri sürerek, "Girdiğimiz üniversite sınavlarının ardından rehber öğretmenlerimizle tercih yaparken, bu bölümün gazetecilik ve iletişim eğitimi de veren 'basın yayın' olduğunu söylediler.Bölüme geldikten sonra ise Basım ve Yayın Teknolojileri Programı yani matbaacılık üzerine eğitim veren bir bölüm olduğunu gördük. Bölümü bırakarak giden arkadaşlarımız oldu. Bizler ise devam etmeyi tercih ettik" diye konuştu.

Büşra Kamış da üniversite eğitimini gazetecilik alanında tamamlamak istediğini, tercihlerini yaparken "basın yayın"ı tercih ettiğimi sandığını ancak İstanbul'dan geldikten sonra bölümün farklı olduğunu gördüğünü söyledi.

eğitimini grafik tasarım bölümünde tamamladığını dile getiren ise "Geçiş hakkımı basın yayına gidiyorum diye kullandım ancak bu bölümün matbaacılık olduğunu bilmiyordum" dedi.

Diğer arkadaşları gibi tercih hatası yaptığını dile getiren Seyidiali Çilek de okula geldiğinde hatayı fark ettiğini ve pişman olduğunu ancak yine de eğitimini tamamladığını anlattı.

Emel Yeşilkır ve Emre Ecpaloğlu da "m" ve "n" harf hatası nedeniyle bölüme gelmiş olduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteci olma hayali yanlış tercihe takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN