Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye 1'ncisi 'nden çıktı

2013- sonuçlarına göre MF-1 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan 'nden , "İlk 5'i bekliyordum ama birinciliği tahmin etmemiştim" dedi.

Giriş Tarihi: 1.7.2013 14:09 Güncelleme Tarihi: 1.7.2013 15:14
Aslan, MF-1 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, -1 puanına göre Türkiye ikincisi olduktan sonra bu sınavda birincilik beklemediğini söyledi.

Birinciliği yolda haber aldığını kaydeden Aslan, "İlk sınavdan sonra bu sınavda birincilik beklemiyordum. Kendi dershanemizde puan türü olarak çok yakın arkadaşlarım vardı. Çok güzel oldu. Güzel haberi, Balıkesir'den İzmir'e dönüşte öğrendim. İlk 5'i bekliyordum ama birinciliği tahmin etmemiştim" diye konuştu.

MUTLULUĞUNU BÖYLE PAYLAŞTILYS TÜRKİYE BİRİNCİSİ KÖRFEZ DERSHANESİ'NDEN ÇIKTI

İzmir Körfez Dershanesi ve Fen Lisesi öğrencisi , 'de bütün türlerde 500 tam puan alarak, kırılması güç bir rekora imza attı. LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Körfez Dershanesi'ne giden Türkiye şampiyonu, sevincini dershane yöneticileriyle paylaştı. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in adını söylemesiyle birlikte heyecanlandığını anlatan başarılı öğrenci, duygularını Cihan Haber Ajansı'na anlattı.

Türkiye birincisi olmasının mutluluğunu yaşadığını dile getiren Fatih Aslan, "Çok mutluyum. Hayallerimi gerçekleştirmek çok güzel bir şey. Destekleyenlere, aileme, okul ve dershene öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Hayırlısıyla iyi bir üniversiteye girip faydalı bir insan olmak istiyorum. Elektrik elektronik mühendisliği okumak istiyorum. Türkiye'de çok kaliteli üniversiteler var. Onun dışında İzmir'de kalmayı düşünürsem Gediz var. Tıp okumaya karar verirsem Şifa Üniversitesi var. Sınavlara hazırlanırken hocalarımız ne söylerse onu yapıyorduk. Dershanede olduğumuz için bu konuda sıkıntımız olmuyordu. Sınava hazırlanan arkadaşlar, dershane ve okullarında hocalarını dinlesin. Disiplinli çalışmaları lazım. Küçük fedak'rlıklardan kaçmamaları lazım. O gün o konuyu bitirmeleri gerekiyorsa bitirmeleri lazım. 'Bugün maç oynayacağım, oyun oynayacağım.' dememeleri lazım. Sınav bazen beklendiği gibi gitmiyor ama istedikleri şeye ulaşma ihtimalleri artıyor." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS Türkiye 1'ncisi İzmir Fen Lisesi'nden çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN