Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sabah oturumu sona erdi

Giriş Tarihi: 6.7.2013 09:50 Güncelleme Tarihi: 6.7.2013 13:58

lik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın () genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumu sona erdi.

nce () gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Adayların, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona alınmalarının ardından başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültürden 60'ar soru yöneltildi.

Öğleden sonra yapılacak eğitim bilimleri testi oturumu ise saat 14.30'da başlayacak. Adaylara 80 soru için 100 dakika süre verilecek. yarın ve 14 Temmuz'da düzenlenecek oturumlarla sona erecek.

Yarın yapılacak oturumlar

Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumlarının süresi 210 dakika olacak. Sabah oturumu saat 09.30'da başlayacak ve adaylar, 40'ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerine tabi tutulacak. Öğleden sonraki oturumda da yine 40'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.

Haftaya yapılacak

(ÖABT), atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı bulunarak, zorunlu olmak şartıyla tek oturumda 14 Temmuz 2013'te yapılacak. ÖABT'de ise 40 soruluk alan bilgisi testi, 10 soruluk alan eğitimi testi bulunacak. ÖABT için adaylara 75 dakika süre verilecek.

Sınav girerken adayların yanlarında 2013 KPSS giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekiyor.

Adaylar, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden, her oturum için sınava giriş belgelerini ayrı ayrı edinebilecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS sabah oturumu sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN