LYS 2013

.LYS tercih sonuçları şimdi açıklandı.İşte LYS tercih sonuçları.

Giriş Tarihi: 26.7.2013 00:06
LYS Sonuçları açıklandı.LYS tercihleri sonuçları açıklandı.LYS tercih sonuçları şimdi açıklandı.LYS tercih sonuçları burada.İşte LYS tercih sonuçları...LYS Sonuçları açıklandı.LYS tercihleri sonuçları açıklandı.LYS tercih sonuçları şimdi açıklandı.LYS tercih sonuçları burada.İşte ÖSYM LYS tercih sonuçları.

LYS TERCİH SONUÇLARI İÇİN HEMEN TIKLA GÖR

ÖSYM LYS tercih sonuçları...

Adayların üniversiteye giriş aşamasında ilk adım olan YGS sınavı 24 Mart`ta gerçekleştirilmişti. Tüm adayların girdiği bu sınavdan barajı geçerek başarılı olan öğrenciler , üniversiteye girişin ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı`na girmeye hak kazanmıştı. LYS, 5 aşamada, 15-23 Haziran tarihleri arasında uygulandı. ÖSYM`nin her yıl uyguladığı bu sınavların sonuçlarını, önceki yıllardan farklı olarak , 7 gün içerisinde açıklamasıyla dikkat çekmişti.

ÖSYM`nin sonuçları açıklamasından itibaren adaylar tercihlerinin yapmaya başladılar. Adaylara tercih süresi olarak, 8-18 Temmuz tarihleri verilmişti.Adaylar tercihlerini ÖSYM`nin internet sitesinden online olarak yaptılar.Tercihlerin başladmasına dair açıklamalar yapan ÖSYM Başkanı Ali Demir, bu yıl üniversiteye 908 bin 232 öğrenci alınacağını duyurmuştu.Bu öğrencilerin 380 bin 128`i önlisans öğrencisi olarak üniversiteye giriş yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS Sonuçları Açıklandı LYS 2013
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN