Somalı çocuklara Samsun'dan karne hediyesi

Giriş Tarihi: 13.6.2014 12:56

Samsun'da Kazım Orbay Ortaokulu öğrencileri, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin çocuklarına karne hediyesi gönderdi.

İlkadım ilçesindeki okulun öğrencileri, Soma'daki maden faciasında vefat eden işçilerin çocukları için mektup yazdı. Öğrenciler, Soma'daki arkadaşlarına mektubun yanında, kendileri için değerli eşyaları karne hediyesi olarak gönderdi.

Okul Müdürü Şahin Akın, AA muhabirine, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin çocuklarının acılarını paylaşmak istediklerini söyledi.

Onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini anlatan Akın, "Okulumuz öğrencileri arasında mektup yazma kampanyası düzenledik. Bütün öğrencilerimiz oradan kendine bir arkadaş seçerek mektup yazdı. Ayrıca öğrencilerimiz kendileri için çok değerli bir şeyi hediye paketi yaparak Soma'daki arkadaşlarına gönderdi. Biz de öğrencilerimizin bu emanetini Soma'ya götürerek çocuklara teslim edeceğiz. Onlara bir nevi karne hediyesi vereceğiz" dedi.

Akın, 300 mektup ve hediyeyi öğrencilere elden teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Okulun 8. sınıf öğrencisi Bilge Demirci, kendisi için çok değerli bir eşyasını Soma'ya gönderdiğini ifade ederek, "Mektubumu gönderdiğim arkadaşımın çok güçlü olduğunu ve o acıya dayanabileceğini, onu çok sevdiğimi yazdım" dedi.

Elif İnce ise Soma'daki arkadaşlarının acılarını paylaştıklarını vurgulayarak, onlara karne hediyesi vermekten çok mutlu olduğunu kaydetti.

Aydanur Külünk'ün Soma'daki işçi çocuğuna gönderdiği "Unutma ki senin Samsun'da bir kardeşin var" ifadesinin yer aldığı mektubu şöyle:

"Sevgili arkadaşım, benim adım Aydanur. Bu mektubu sana Samsun'dan gönderiyorum. Yaşadığımız olay hepimizi çok üzdü. Yüreğimizi kan ağlattı. Sana ve ailene sabırlar diliyorum. Umarım bir daha böyle acılar yaşamayız. Şunu unutma ki senin Samsun'da bir kardeşin var. Umudunu hiçbir zaman kaybetme. Bu olay da Allah'ın verdiği bir takdirdir. Hepimiz sizin yanınızdayız. Bunu asla unutmayın. Bedenimiz burada olabilir ama kalbimiz Soma'da, buradan kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı çocuklara Samsun'dan karne hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN