Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 şubat yarın İstanbul'da lar mi?

Öğrencilerin merakla bekledikleri 20 Şubat yarın lar mi sorusu oldu. Öğrenciler yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. 20 şubat yarın İstanbul'da okullar tatil mi? işte merakla beklenen sorunun cevabı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 16:20
20 şubat yarın İstanbul'da okullar tatil mi?
İşte İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama;

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir.

Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anau, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklama;

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nin Twitterdan duyurduğu açıklamasında şöyle denildi:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygı ile duyurulur..."

İstanbul ve Ankara Valiliğinden yapılan açıklamalarda 20 Şubat yarın için herhangi bir açıklama yapılmamıştır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 şubat yarın İstanbul'da okullar tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN