Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonuçları ve Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:03
YDS Sonuçları ve Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM 2015 sınav sonuçları ile ilgili son gelişmeleri...

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı () dün yapıldı. YDS sınavı ardından sınava giren adaylar büyük bir heyecan ile merak etmekte oldukları YDS sınav sonuçları için ÖSYM tarafından yapılacak açıklama merakla bekleniyor. 5 Nisan'da adayların büyük bir heyecan ile girdikleri YDS için adayları diğer sınavlarda olduğu gibi sınava giriş belgesi gönderilmedi.

YDS SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Bu neden ile de adaylar YDS giriş belgelerini ÖSYM internet sayfasından temin ederek, sınava girebildi. Heyecan ile beklenen YDS sınav sonuçları açıklamasının kısa bir süre içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Özellikle de ÖSYM' nin son yıllarda gelişen internet teknolojisini aktif bir şekilde kullanması ile birlikte sınav sonuçlarında açıklama süreleri son derece kısalıyor.

Genel olarak yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil seviyesini tespit ettirmek isteyen adaylar tarafından girilen ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 5 nisanda yapıldı. Adaylar şimdi ÖSYM'den gelecek YDS sınav soruları açıklamasını bekliyor. 5 nisan 2015'te çok sayıda adayın büyük bir heyecan ile girdikleri Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ilk bahar döneminde Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerine yönelik olarak yapıldı.

ÖSYM tarafından sınav açıklamaları Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılıyor. YDS adayları da YDS sınav sonuçları açıklamasını buradan takip edebiliyor. Aynı zamanda da ÖSYM tarafından AİS üzerinden yapılacak YDS sınav soruları açıklaması da büyük bir heyecan ile merak ediliyor. Özellikle de sınava giren adayların 9:30' da başladıkları ve 150 dakika süren YDS sınavında çözmüş oldukları sorulara bakarak tahmini bir puan belirlemesi yapılabilme imkanına sahip olabiliyor.

Geçtiğimiz dönemde yapılan YDS için ÖSYM tarafından YDS sınav sonuçları açıklaması Aday İşlemleri Sistemi üzerinden son derece kısa bir süre içerisinde yapılmıştı. Sınava giren tüm kamu personeli ve diğer adaylar için büyük bir heyecan başlamış durumda çünkü ÖSYM tarafından bugün yapılması beklenen YDS sınav soruları açıklaması için yarın yapılacağı tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDS Sonuçları ve Soruları Ne Zaman Açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN