Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'den HKÜ'ye uzanan köprü

Suriyeli öğrencilere yardım etmek isteyen ABD'deki bir Türk öğrencinin fikri üzerine doğan projeyle pek çok ülkeden öğrenci Gaziantep'te bir araya geldi

Giriş Tarihi: 10.6.2015
ABD'den HKÜ'ye uzanan köprü
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), dünyanın her yerinden lise öğrencilerini "Give A Hand" programı kapsamında bir araya getiriyor. Türkiye'de ilk defa hayata geçirilen bu yaz programı kapsamında, lise öğrencileri yaz döneminde Güneydoğu Anadolu'da sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştirecek aktiviteler yapıyor. ABD, Çin, Kanada ve Türkiye'den 20 lise öğrencisinin katıldığı "Give A Hand" programı uluslararası lise öğrencileri için; Ortadoğu siyasetini anlatan, Güneydoğu Anadolu'nun tarihini ve kültürünü yaşatan, savaştan kaçan çocuklara yardım eli uzatmayı amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir yaz programı haline geldi. Program kapsamında öğrenciler yardım toplayarak okullarında başarılı olmuş 45 Suriyeli öğrenciye hediyeler verecek, kardeş seçtikleri 5 kız öğrencinin de yıl boyu eğitim masraflarını karşılayacaklar.

TÜRK ÖĞRENCİNİN HAYALİYDİ

Programın sosyal ayağını başlatan Türk lise öğrencisi Hülya Kösematoğlu yaklaşık 2 yıldır ABD'nin Pottstown şehrinde bölgenin önde gelen okullarından The Hill School'da okuyor. "Give A Hand" projesini, Suriye iç savaşında mağdur olan çocuklara yardım etmek ve ABD'de Güneydoğu Anadolu bölgesinde terör olayları olduğu yönünde yer alan haberlerin yanlışlığını ortaya koymak amacıyla başlattığını söyleyen genç öğrenci, bir amacının da Türkiye'nin savaş mağduru insanlara yaptığı yardımların yabancı basında etkin anlatılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den HKÜ'ye uzanan köprü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN