Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve harç ödeme nasıl yapılır?

() tarihleri açıklandı. öğrencisi olan adayların ders ekle-sil işlemi yapabilmeleri için öncelikli olarak kayıt yenileme işlemini tamamlamaları ve harç ücretini ödemeleri gerekiyor gerekiyor. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Açıköğretim harç nasıl yatırılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 6.10.2015 16:52 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 15:50
AÖF kayıt yenileme ve harç ödeme nasıl yapılır?
öğrencisi binlerce kişi, öğrencilik hallerinin devam etmesi için tarihlerinin başlamasını bekliyor. Böylelikle ders ekle-sil işlemi de başlamış olacak. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? harç ücreti nasıl ödenecek? İşte detaylar!

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme 12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayıp 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. AÖF öğrencilerinin öğrencilik hallerinin devam etmesi için kayıt yenileme tarihlerini mutlak suretle kaçırmamaları gerekiyor.

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

AÖF harç yatırma nasıl yapılır?

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartıyla (öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 23 Ekim 2015 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF kayıt yenileme ve harç ödeme nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN