Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için son gün!

Giriş Tarihi: 8.10.2015 16:17 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 14:26
AÖF dikey geçiş için son gün!

, İktisat ve İşletme fakültelerine kapsamında kayıtlarda son gün. Ön lisans mezunlarının lisans eğitimi almaları için önemli fırsatlar sunan sınavsız Dikey Geçiş kayıtları, bugün sona eriyor

Meslek yüksekokulları ve ön lisans programları mezunları Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine sınavsız kapsamında kayıt yaptırabiliyorlar. Anadolu Üniversitesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muhammet Recep Okur, Dikey Geçiş kayıtları ile ilgili bilgi verdi. "Ön lisans programlarından mezun olup lisans eğitimine devam etmek isteyenler için Dikey Geçiş kayıt grubumuz var. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olanlar Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin lisans programlarının 5'inci yarıyılına doğrudan veya 5'inci yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabiliyorlar. Adaylar hangi programlara Dikey Geçiş kapsamında kayıt yapılabileceği konusunda detaylı bilgilere https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/dikey-gecis web sayfasından ulaşabilirler dedi.

Doç. Dr. Okur, İlahiyat önlisanstan Laborant ve Veteriner Sağlık önlisans programına kadar çok farklı önlisans alanından mezun adayların, Açıköğretim Sistemi içerisinde yer alan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkileri, İşletme, Konaklama İşletmeciliği ve son olarak Sosyoloji lisans programlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kayıt yaptırabileceklerini de kaydetti.

DİKEY GEÇİŞTE YENİ ONLİNE KAYIT SİSTEMİ VE KREDİ KARTI ÖDEME KOLAYLIĞI

2015-2016 öğretim yılında hayata geçen online kayıt sistemi hakkında da bilgi veren Okur, şöyle devam etti:

"Yeni online kayıt sistemimiz Dikey Geçiş kapsamında üç aşamadan oluşuyor. İlk olarak kayıt yaptırmak isteyenler "http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde Dikey Geçiş kayıt grubunu seçerek T.C. kimlik numaralarını giriyorlar. Bilgiler, T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden otomatik olarak alınıyor. Başvuru yapanların mezuniyet bilgileri YÖKSİS veri tabanından otomatik olarak alınıyor. İkinci aşamada, başvuru sahipleri, adres bilgilerini girerek sınavları için merkez tercihlerini yapıyorlar. Hangi bölümü okumak istediklerine bu aşamada karar veriyorlar. Üçüncü ve son aşamada ise, öğretim gideri tutarlarını kredi kartıyla online olarak ödeyerek kayıt işlemini tamamlayabiliyorlar. Tüm başvuru sahiplerine bu süre sonunda, tüm bu kayıt sürecini özetleyen ve verdikleri bilgileri kontrol edebilecekleri internet başvuru belgesi veriliyor. Bu belge ve istenen evraklar ile büroya giderek kaydını onaylatabilir ve bürolarımızdan kitaplarını alabilirler. Öğrencilerimiz çok hızlı bir şekilde Dikey Geçiş kayıt süreçlerini tamamlayabiliyorlar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF dikey geçiş için son gün!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN