Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başlıyor! AÖF yenileme nasıl yapılır?

() tarihleri belli oldu. öğrencilerinin şu an en çok merak ettiği konu AÖF yenileme tarihleri. ne zaman başlıyor? ? AÖF harç yatırma nasıl yapılır? Açıköğretim kayıt yenileme ne zamana kadar sürecek? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 5.10.2015 11:06 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 14:32
AÖF kayıt yenileme başlıyor! AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme 12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayor. AÖF kayıt yenileme 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar sürecek. AÖF öğrencilerinin öğrencilik hallerinin devam etmesi için kayıt yenileme tarihlerini mutlak suretle kaçırmamaları gerekiyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF harç yatırma nasıl yapılır? İşte detaylar!

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?


Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

AÖF kayıt yenileme ne zamana kadar sürecek?


12 - 23 Ekim 2015 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 22 - 23 Ekim 2015 tarihlerinde http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

AÖF kayıt yenileme ödemesi nasıl yapılır?


Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartıyla (öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 23 Ekim 2015 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF kayıt yenileme başlıyor! AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN