Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları için son gün!

Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:23 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 16:52
MEB EBA e kurs kayıtları için son gün!

E Kurs! tarafından öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmaları için uygulanmaya başlanan Öğrenci Destekleme ve Yetiştirme Kursları () kayıtları için bugün son gün. Öğrencilerin bu kurslara katılabilmeleri için sistemi üzerinden e-kurs kayıtlarını yapmaları gerekiyor. Peki EBA üzerinden nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

E kus başvuruları bugün sona eriyor! Milli Eğitim Bakanlığı üniversite sınavlarına hazırlık için okullarda Öğrenci Destekleme ve Yetiştirme Kursları () uygulamasını başlattı. Kurslara kayıt yaptırmak için Eğitim Bilişim Ağı () sistemini kullanmak gerekiyor. Peki EBA sistemi nasıl kullanılır? işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatılan e kurslara 5 milyondan fazla başvuru olması bekleniyor. 3 Ekim'de başlayacak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunlar başvurabiliyor. Başvuru için EBA sistemine giriş yapmak gerekiyor. EBA sistemine giriş için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

EBA SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E Kurs nedir?

E-kurs tarafından uygulanmaya başlanan yeni bir proje. Tıpkı e-okul gibi işleyen bir portal üzerinden yürütülüyor. Öğrenciler e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kurs açılıyor.

Branşlarında kurs vermek isteyen öğretmenler de e-kurs modülü üzerinden kurs vermek istediklerini beyan ediyor ve öğrencilerin o öğretmenin dersini tercih etmeleri durumunda takviye kurs açılabiliyor. Öğretmenlerin de bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanmaları gerekiyor.

E Kurs öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile mezunlar için açılan e-Kurs kayıt işlemleri http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr modülü üzerinden yapılabiliyor. Resmi veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursları ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

Kurslar ne zaman başlıyor?

1. dönem kursları 3 Ekim 2015'te başlayacak ve 24 Ocak 2016'da sona erecek.

2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016'da başlayacak. ve 17 Haziran 2016'da sona erecek.

3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB EBA e kurs kayıtları için son gün!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN