Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonucu nasıl öğrenilir?

2015/3 tercihleri pazartesi günü sona erdi. 2015/3 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için yapıldı. KPSS tercihlerin sona ermesinin ardından adaylar nın açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Peki KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 14.10.2015 11:42 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 14:21
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonucu nasıl öğrenilir?
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için gerçekleştirilen 2015/3 tercihleri 6-12 Ekim tarihleri arasında yapıldı. nin sona ermesinin ardından adaylar merakla nı beklemeye koyuldu. Peki KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar!

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Ancak geçtiğimiz senelerden hareketle şunu söylemek mümkün; KPSS tercih sonuçları genellikle tercihlerin bitiş tarihinden bir hafta sonra açıklanmaktadır. Bu sebeple 2015/3 KPSS tercih sonuçlarının en geç 22 Ekim 2015 tarihine kadar açıklanacağı tahmin ediliyor. KPSS tercih sonuçları açıklandığında aşağıdaki linki kullanarak KPSS tercih sonucunuzu öğrenebilirsiniz.


KPSS TERCİH SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

KPSS yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 'nin internet sayfasından öğrenebilecekler. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda verilecek. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar. Atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü http://yonetim.sb.gov.tr, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu http://www.thsk.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu http://www.tkhk.gov.tr internet sitelerinden öğrenebilecekler.


ATANMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonucu nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN