Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş ile nasıl alınır?

MEB tarafından uygulamaya koyulan veli bilgilendirme sistemi (VBS) sayesinde öğrencilerin bilgilerine ulaşmak artık çok kolay. VBS üzerinden almak da mümkün. Peki ile öğrenim belgesi nasıl alınır? e-okul vbs giriş nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 29.10.2015 12:17 Güncelleme Tarihi: 30.10.2015 11:41
E Okul giriş ile öğrenim belgesi nasıl alınır?
veli bilgilendirme sistemi giriş ile öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili her türlü bilgiyi almak mümkün. VBS sayesinde öğrencilerin almaları da çok kolaylaştı. Peki ile öğrenim belgesi nasıl alınır? e-okul vbs giriş nasıl yapılır? İşte detaylar!

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.


E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E-okul üzerinden öğrenim belgesi nasıl alınır?

Öncelikle sisteme kurum şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra öğrenci işlemleri menüsünü açmalısınız. Burada açılan Raporlama sekmesine (Yukarıdaki yazıcı işareti) tıklamanız gerekiyor. Gelen sayfadan " Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler" menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyın. Sonra da rapor alınacak öğrencinin TC kimlik numarasını yazarak tamam butonuna tıkladığınızda ilgili öğrencinin öğrenim belgesi ekrana çıkacaktır.

Geçmiş dönemlere ait öğrenim belgesi nasıl alınır?

Okulların ilkokul, ortaokul ve lise olarak 4+4+4 sistemine geçilmesinden sonra e-okul sistemi üzerinden öğrenim belgesi alma işlemi gerçekleştirilemiyordu. Öğrencilerin geçmişe ait bilgilerine sadece sınıf geçme defteri menüsünden ulaşılabiliyordu. Sistemin raporlama bölümüne entegre edilen öğrenim belgesi alma menüsü ile artık öğrencinin geçmiş dönemlere ait öğrenim belgesi de TC kimlik numarası ile alınabilecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul giriş ile öğrenim belgesi nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN