Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kredi ve başvurusu son gün ne zaman?

kredi ve başvuruları 21 Ekim 2015 tarihinde başladı. Peki son gün ne zaman? KYK kredi ve nasıl yapılır? KYK bursuna kimler başvuru yapabilir? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 26.10.2015 14:27 Güncelleme Tarihi: 29.10.2015 16:31
KYK kredi ve burs başvurusu son gün ne zaman?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ve burs başvuruları 21 Ekim tarihi itibariyle başladı. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zamana kadar sürecek? KYK kredi ve burs başvurusu nasıl yapılır? Burstan kimler yararlanabilecek? İşte detaylar!

KYK kredi ve burs başvuruları son gün ne zaman?

2015-2016 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvuruda bulunabilecek. Kredi ve burs başvuruları, 4 Kasım 2015 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona erecek.

KYK bursu ne kadar?

Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

KYK'dan burs ve kredi kazananlara Ocak 2016'dan itibaren ödeme yapılacak.

KYK kredi ve burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK kredi ve burs başvuruları Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet adresi olan http://yurtkur.gsb.gov.tr/ üzerinden yapılabilecek. Öğrenciler bu siteyi kullanarak burs ve kredi başvurularını kolayca tamamlayabilecekler. Kredi ve burs başvuruları başladığında aşağıdaki link üzerinden burs başvurunuzu yapabilirsiniz.


KYK KREDİ VE BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Devlet üzerinden KYK kredi ve burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK kredi ve burs başvurusu yapmanın bir diğer yolu ise e devlet. Bu yıl burs ve kredi başvurusu e devlet üzerinden yapılabilecek. Öğrenciler e devlet portalı üzerindeki "e hizmetler" içerisinden "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü" adı altında yer alan hizmetlerden faydalanarak burs ve kredi başvurularını tamamlayabilecekler. E devlet üzerinden KYK burs başvurusu yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E DEVLET İLE KYK BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

KYK bursuna kimler başvuru yapabilir?

- Ön lisans öğrencileri
- Lisans öğrencileri
- Açık Öğretim öğrencileri (Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler
- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri (hazırlık sınıfında burs verilmez)
- Vakıf Üniversitesi öğrencileri
- LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler (öncelikli olarak)
- Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler
- Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler
- İkinci öğretim de okuyan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK kredi ve burs başvurusu son gün ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN