Türkiye'nin en iyi haber sitesi

girişi ile hangi bilgilere ulaşılır?

Giriş Tarihi: 2.11.2015 16:32 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 11:30
E Okul VBS girişi ile hangi bilgilere ulaşılır?

veli bilgilendirme sistemi () sayesinde veliler artık okula gitmeden çocuklarının okul hayatıyla ilgili bir çok bilgiye ulaşabiliyor. Bu sebeple de sistemi veliler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi girişi ile hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde...

! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) veli bilgilendirme sistemini () hayata geçirdi. Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri e-okul vbs üzerinden artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Bu yüzden en çok velilerin işlerini kolaylaştırıyor. Peki e okul vbs girişi ile hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E-Okul vbs giriş nasıl yapılır?

giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul VBS girişi ile hangi bilgilere ulaşılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN