Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için kadrolar açıklandı! Tıkla kado sayılarını öğren!

Giriş Tarihi: 10.11.2015 11:26 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 13:49
KPSS Kasım ataması için kadrolar açıklandı! Tıkla kado sayılarını öğren!

2015/2 Kasım ları için kadro sayıları açıklandı. KPSS için hangi alandan ne kadar kontenjan açıldı? KPSS Kasım ayı atamaları için tercihler ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde...

! Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 2015/2 Kasım KPSS ları için kadro sayılarını açıkladı. KPSS için hangi alandan ne kadar kontenjan açıldı? KPSS Kasım ayı atamaları için tercihler ne zaman başlayacak? İşte tüm detaylar!

DPB 2015 yılı Kasım ayında KPSS sonucuna göre yapılacak merkezi yerleştirme işlemi hakkında bir duyuru yayınladı. Duyuruda KPSS Kasım ayı atamaları için kadrolar da açıklandı. İşte o duyuru ve tüm detaylar!

KPSS 2015/2 ATAMALARI KADRO SAYILARI İÇİN TIKLAYIN!

2015 YILI KASIM AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

KPSS Kasım ayı atamaları için tercihler ne zaman başlayacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (2.159) kadro ve pozisyona 16 - 25 Kasım 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı http://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu/ internet adresinde hizmete girmiştir. Ayrıca adaylar www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden de 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına erişebileceklerdir.

2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sisteminin Android Uygulaması geliştirilmiş olup, adaylar uygulamayı ilgili "https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ali.KPSSTercih_DPB" adresten indirebilirler.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS Kasım ataması için kadrolar açıklandı! Tıkla kado sayılarını öğren!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN