Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuru sonuçları açıklandı mı? Tıkla öğren!

ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları! Artık öğrenciler nın açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Peki başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK kredi ve sonuçları ne zaman açıklanacak? sonucu nasıl öğrenilir? ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 12.11.2015 15:42 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 16:58
KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Tıkla öğren!
kredi ve başvuruları için başvuru süreci sona erdi. KYK kredi ve yapan öğrenciler şimdi başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki başvuru sonuçları açıklandı mı? ? ? ? İşte detaylar...

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumundan henüz başvuru sonuçları ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak öğrencilerin merakla beklediği sonuçların Aralık ayı ortasında ilan edilmesi bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için başvuruların Ekim ayında alınacağını açıkladı. Burs-kredi almaya hak kazanan öğrencilere ödemeler ise 2016 yılı Ocak ayında yapılacak.

KYK burs ve kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2015-2016 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarasıve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

KYK bursu ne kadar?

Lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burslarına zam yapılması bekleniyor. KYK bursları 2016 yılı itibariyle 400 lira olarak belirlenecek. KYK'dan burs ve kredi kazananlara ödemeler Ocak 2016'dan itibaren yapılacak.

KYK bursları ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için ödemeler 2016 yılı Ocak ayında başlayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Tıkla öğren!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN