Türkiye'nin en iyi haber sitesi

burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

burs ve yapan öğrenciler merakla sonuçları bekliyorlar.

Giriş Tarihi: 18.11.2015 11:52
KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi başvurusu yapan öğrenciler merakla sonuçları bekliyorlar. KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz bilinmiyor.

Türkiye'de lisans eğitim alan öğrencilerin, eğitim yaşamları boyunca burs/kredi ve yurt desteği ile çok daha rahat ve yüksek konforda bir eğitim görebilmeleri amaçlanıyor. Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulan burs/kredi ve yurt hizmetleri ile üniversite öğrencilerinin eğitim yaşamlarını daha yüksek konforda geçirebilmeleri konusunda destek sağlanabiliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca ihtiyaç duydukları konaklama konusunda da son derece ekonomik bir çözümden yararlanabilmesini sağlayabilmek amacı ile yurt hizmetleri de sunuluyor.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre 2015 yılı itibarıyla 996.312'si öğrenim kredisi, 353.722 'si burs olmak üzere toplam 1.350.034 öğrenci bu imkandan yararlanıyor. Lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 TL veriliyor.

Kredi ve bursa hak kazanan öğrencilere ödemeler, Ocak 2016'dan itibaren gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN