Türkiye'nin en iyi haber sitesi

VBS nasıl öğrenilir?

Giriş Tarihi: 16.11.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 12:02
E Okul VBS yazılı notları nasıl öğrenilir?

veli bilgilendirme sistemi (VBS) sayesinde öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili bilgilere ulaşmak mümkün. giriş yaparak öğrenmek de oldukça kolay. Peki üzerinden yazılı notları nasıl öğrenilir? E-Okul ile hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) veli bilgilendirme sistemi (VBS) hayata geçirdi. sistemi sayesinde öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Peki e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? nasıl yapılır? İşte detaylar!

E Okul giriş ile haftalık ders programı nasıl öğrenilir?

ne giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "Yazılı Notları" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin yazılı notlarını görüntüleyebilirsiniz. E Okul giriş ile yazılı notları görüntüleme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul VBS yazılı notları nasıl öğrenilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN