Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman açıklanacak?

! (KYK) ve açıklandı mı? Öğrencilerin bugünlerde en çok cevabını aradığı soru bu. Peki KYK ve başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir? ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 16.11.2015 11:45 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 15:41
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
! ve başvuruları için başvuru süreci sona erdi. KYK kredi ve burs başvurusu yapan öğrenciler şimdi başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki KYK açıklandı mı? ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir? ? İşte detaylar...

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan henüz burs başvuru sonuçları ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak öğrencilerin merakla beklediği sonuçların Kasım ayı sonuna doğru ilan edilmesi bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için başvuruları Ekim ayında aldı. Burs-kredi almaya hak kazanan öğrencilere ödemeler ise 2016 yılı Ocak ayında yapılmaya başlanacak.

KYK burs başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2015-2016 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarasıve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. KYK Burs başvuru sonuçları açıklandığında aşağıdaki link üzerinden de burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.


KYK BURS BAŞVURU SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

KYK bursları ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine verilecek kredi-burs için ödemelere 2016 yılı Ocak ayında başlayacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden burs ödemeleriyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde; "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN