'deki öğrenciler 'un mazeret sınavlarına katılacak

Valiliği, 'deki sokağa çıkma yasağı nedeniyle okula gidemeyen 8. sınıf öğrencilerinin mağdur olmaması için 'un aralık ayında düzenlenecek mazeret sınavlarına katılacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 24.11.2015 14:45
Nusaybin'deki öğrenciler TEOG'un mazeret sınavlarına katılacak

ilçesindeki sokağa çıkma yasağı nedeniyle okula gidemeyen 8'inci sınıf öğrencileri 'un 12-13 Aralık'ta düzenlenecek mazeret sınavına katılacak.

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin'de artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince 13 Kasım'da ilçe genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anımsatıldı.

Açıklamada, 25-26 Kasım'da yapılacak olan 1'inci Dönem Merkezi Ortak Sınavına girmesi gereken 8'inci sınıf öğrencilerin sokağa çıkma yasağı olan günlerde eğitim ve öğretime devam edemedikleri belirtilerek, "Bu nedenle konu eksiklikleri bulunduğundan dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Nusaybin ilçemizde sınava girecek öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen 12-13 Aralık tarihlerinde yapılacak olan mazeret sınavına katılacaklardır" ifadesi kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nusaybin'deki öğrenciler TEOG'un mazeret sınavlarına katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN