sınav soruları ve cevapları açıklandı mı?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş () sistemi kapsamında 25-26 Kasım'da yapılan TEOG sınavları bugün sona erdi. Şimdi gözler nın ne zaman açıklanacağına çevrildi. ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 26.11.2015 10:46 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 15:52
TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı mı?
! 1 milyon 175 bin 8. sınaf öğrencisi dün ve bugün yapılan nda ter döktü. TEOG için yaklaşık 200 bin öğretmen görevlendirildi ve yurt dışında 7 ülkede de TEOG sınavları yapıldı. Şimdi öğrenciler nın açıklanmasını beklemeye başladı. Peki ? İşte detaylar!

TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı mı?

TEOG sınav soruları ve cevapları MEB tarafından açıklandı. TEOG Sınav soruları ve cevaplarını aşağıdaki haber linki üzerinden öğrenebilirsiniz.

TEOG SINAVI SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

TEOG sınav sınav soruları ve cevapları nasıl öğrenilir?

MEB tarafından yayınlanacak olan TEOG sınav soruları ve cevapları öğrenmek için MEB'in resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresini ziyaret etmelisiniz. TEOG oturumları sona erdikten bir kaç gün sonra TEOG sınav soruları ve cevapları bu site üzerinden yayınlanacak. MEB'in internet sayfasını sık sık ziyaret ederek sayfanın alt kısmında bulunan "Duyurular" bölümünü takip eedebilirsiniz. TEOG sınav soruları ve cevapları açıklanır açıklanmaz detaylar haberimizde yer alacaktır.

TEOG sınav soruları ve cevapları görüntülemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


TEOG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN!

TEOG nedir? TEOG soru sayısı ne kadar?

Her sene yılda iki defa yapılan TEOG sınavı, normal 8 inci sınıf ders müfredatı baz alınarak yapılmaktadır. Fakat normal eğitim sürecinde görülen derslerin hepsi TEOG sınav sorusu olarak hazırlanmamaktadır. Bu doğrultuda, TEOG sınavında 6 dersten toplam 120 soru bulunmaktadır. TEOG sınavında öğrencilere yöneltilecek olan soruların dersleri ve soru sayıları şu şekildedir;

Matematik 20 soru,
Fen ve teknoloji 20 soru,
T.C inkilap tarihi ve Atatürkçülük 20 soru
Türkçe 20 soru
Yabancı dil 20 soru
Din kültürü ve ahlak bilgisi 20

Öğrencilere 120 soruyu çözmeleri için, ders başına 40 dakika olmak üzere, toplamda 240 dakika süre verilmektedir. Yani her soru başına 2 dakika süre düşmektedir. Ayrıca daha önceki sınav sistemlerinin aksine TEOG sınavında yanlış sayısı doğru sayısını etkilememektedir. Bu durumda öğrencilere sınav esnasında hiçbir soruyu boş bırakmamaları ve olabildiğince tüm soruları yanıtlamaları önerilmektedir. Çünkü yanlış yapsalar dahi, yanlışlar doğru sayısını eksiltmeyecektir.


TEOG sınav tarihleri ne zaman? TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu sene birinci dönem TEOG sınavı, 25 Kasım – 26 Kasım 2015 Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemi yapılan bu TEOG sınavına giremeyen öğrenciler ise, 12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan mazeret sınavına girebileceklerdir.

İlk dönem TEOG sınav sonuçları ise, 2016 Ocak ayı içinde belli olacak ve öğrencilere açıklanacaktır. Bunun ardından, ikinci dönem TEOG sınavları ise, 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci dönem TEOG sınavına giremeyen öğrenciler ise, 14-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak olan TEOG mazeret sınavına girebileceklerdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN