Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman açıklanacak? - 2015/2 KPSS atamaları

2015/2 tercihleri 25 Kasım'da sona erdi. Tercihlerin sona ermesinin ardından gözler KPSS nın ne zaman açıklanacağına çevrildi. Peki ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 30.11.2015 17:01 Güncelleme Tarihi: 1.12.2015 15:11
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2015/2 KPSS atamaları
! Kamu kurumlarında açılan 2 bin 159 kişilik kontenjanlara yerleştirilecek adaylar için tercihler üzerinden yapılan tercihler sona erdi. Adaylar merakla KPSS nı beklemeye koyuldu. Peki ne zaman açıklanacak? KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar!

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Ancak geçtiğimiz senelerden hareketle şunu söylemek mümkün; KPSS tercih sonuçları genellikle tercihlerin bitiş tarihinden bir hafta sonra açıklanmaktadır. Bu sebeple 2015/2 KPSS tercih sonuçlarının en geç 4 Aralık 2015 tarihine kadar açıklanacağı tahmin ediliyor. KPSS tercih sonuçları açıklandığında aşağıdaki linki kullanarak nuzu öğrenebilirsiniz.


KPSS TERCİH SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!


KPSS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

KPSS yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebilecekler. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından kurumlara elektronik ortamda verilecek. Kadrolu pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar. Atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini atandığınız kurumun internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2015/2 KPSS atamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN