Türkiye'nin en iyi haber sitesi

açıklandı mı? İşte yeni !

larına sadece bir hafta kaldı. öğrencileri artık ni merak etmeye başladı. Peki AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? Açıköğretim yeni nasıl? hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 4.12.2015 14:59
! Fakülsesi öğrencilerinin 1. vize ları için artık sadece sayılı günler kaldı. AÖF öğrencileri artık heyecanla sınav tarihlerini beklemeye başladı. Ancak öğrencilerin cevabını merak ettiği iki soru var; AÖF açıklandı mı? Açıköğretim yeni nasıl? hakkında merak ettiğiniz ayrıntıların tümü burada!

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖF öğrencileri için sınav giriş yerleri sınavdan bir hafta önce açıklanacak. Öğrenciler, ni sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin "Giriş Yapmak İçin Tıklayınız" bölümünden TCKN ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alabilecek.

Açıköğretim yeni ders geçme sistemi nasıl?

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'ndeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan "Bağıl Değerlendirme Sistemi" kaldırılarak yerine "Öğrenci Değerlendirme Sistemi" getirilmiştir.

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışındadır.

AÖF sınavları nasıl değerlendirilir?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi'ne göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte Açıköğretim yeni ders geçme sistemi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN