Türkiye'nin en iyi haber sitesi

açıklandı mı? sınavları nasıl değerlendirilir?

Giriş Tarihi: 6.12.2015 15:24
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? Açıköğretim sınavları nasıl değerlendirilir?

sınavlarına sadece günler kaldı. öğrencileri artık ni merak etmeye başladı. Peki AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

! Fakülsesi öğrencilerinin 1. vize sınavları için artık sadece sayılı günler kaldı. AÖF öğrencileri artık heyecanla sınav tarihlerini beklemeye başladı. Ancak öğrencilerin cevabını merak ettiği iki soru var; AÖF açıklandı mı? Açıköğretim nasıl alınır? hakkında merak ettiğiniz ayrıntıların hepsi burada!

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖF öğrencileri için sınav giriş yerleri sınavdan bir hafta önce açıklanacak. Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesi ni sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin "Giriş Yapmak İçin Tıklayınız" bölümünden TC Kimlik Numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alabilecek.

AÖF sınavlarına girmek için gerekli belgeler neler?

- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

- Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

AÖF sınavları nasıl değerlendirilir?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi'ne göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? Açıköğretim sınavları nasıl değerlendirilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN