Türkiye'nin en iyi haber sitesi

krizi ders oldu

(BÜ) İşletme Bölümü öğrencilerine ile yaşanan uçak krizinden kaynaklanabilecek ekonomik sıkıntıların nasıl aşılacağı anlatıldı.

Giriş Tarihi: 12.12.2015 10:08
Rusya krizi ders oldu

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğrenci Söyleşileri'nin ikincisi İşletme Bölümü öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz sağlam hedefler koyarak, bunun için çabalar sarf etmelidir. Bugünün hakkını vererek, çok çalışarak geleceğimizi planlamamız gerekmektedir. Hayatımızın her anını bilinçli olarak düzenlememiz şart. Ancak bu şekilde kişisel kalkınmamızla birlikte milli kalkınmamızı da gerçekleştirebiliriz" dedi.

"AMACIMIZ ULUSLARARASI ARENADA YER ALMAK"

Bartın Üniversitesi'nin bir fakültesi olarak amaçlarının ulusal ve uluslararası alanda başarılarla anılmak olduğunu kaydeden İİBF Dekanı Prof. Dr. Said Kıngır ise, "Fakülte olarak ulusal ve uluslararası arenada akademik ve bilimsel başarılarıyla eğitim ve öğretim kalitesiyle tanınan bir fakülte olarak anılmak istiyoruz. Bütün çabalarımız bu hedefte devam etmektedir. Disiplinlerarası bir yaklaşımla dünyadaki sektörel gelişmeler incelenerek oluşturulan ders programımız sürekli olarak güncellenecektir. Bu kapsamda hedefimiz uygulamalı olarak yürütülerek analitik düşünme, strateji belirleme, sorun çözme ve doğru kararlar alma becerisine sahip öğrenciler yetiştirmektir" diye konuştu.

"RUSYA KRİZİNDEN DERSLER ÇIKARMALIYIZ"

İİBF İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Saban da Türkiye'nin ile yaşadığı kriz üzerinden öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. Saban, Türkiye'nin böyle krizlerde elinin güçlü olması için çok iyi yöneticilere ihtiyacı olduğunun altını çizerek, "Rusya krizi göstermektedir ki birçok sektörümüz tehdit altındadır. Turizm sektörümüz başta olmak üzere enerji ihtiyaçları noktasında birçok işletmemiz ciddi tehditler altındadır. Ham madde kaynakları tedarik etme noktasında sıkıntılar yaşanabilir. İşte böyle ortamlarda farklı risklerle karşılaşan işletmelerimizin başarılı olabilmeleri iyi bir yönetim ve yöneticilerle mümkün olacaktır. İşletme bölümümüzün amacı iş yaşamımızın gereksinimlerini karşılayacak nitelikte, gerek kendi işini kurup geliştirecek gerekse de profesyonel anlamda kamu ve özel sektörde çalışacak başarılı yöneticiler yetiştirmektir" ifadelerini kaydetti.

Programda, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bartın İl Müdürü Ramazan Erdim, öğrencilere İŞKUR ve işletme mantığı konusunda konuşma yaptı. İŞKUR adına konuşan Hüseyin Duran ise 'Kariyer Yönetimi' konulu sunum gerçekleştirdi.

Etkinlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri Umutcan Güre ve Gökçe Başdemir tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından yapılan soru cevap kısmıyla son buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya krizi ders oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN