Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul hayali gerçek oldu

Ailesine bakmak için eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan 17 yaşındaki Akyol, Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın talimatıyla açık ortaokula kaydoldu.

Giriş Tarihi: 22.12.2015 09:27
Okul hayali gerçek oldu

Milli Eğitim Bakanı 'nın talimatıyla ailesine bakmak için okulu bırakmak zorunda kalan 17 yaşındaki 'un açık ortaokula kaydı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Muş'un Dumlusu köyünde yaşayan Akyol'un, "ilkokul 4. sınıftan sonra okulunu anne ve babasının rahatsızlığı nedeniyle yarım bırakmak zorunda kaldığı ve tek hayalinin okulunu tamamlayıp polis ya da öğretmen olmak istediği" yönündeki açıklamalarının basında yer alması üzerine Milli Eğitim Bakanı Avcı, çalışma başlatılması için talimat verdi.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililerin ziyaret ettiği Akyol'un açık ortaokula kaydı yapıldı. Akyol'un tüm eğitim masraflarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağı ve 2. yarıyıl itibarıyla eğitimine başlayacağı öğrenildi.

Akyol, yaptığı açıklamada, ortaokula başlayacağını öğrendiğinden beri çok heyecanlandığını söyledi.

Annesinin bel fıtığı, babasının kalp rahatsızlığı nedeniyle okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldığında ve bu nedenle çok üzüldüğünü belirten Akyol, "Allah yetkililerden razı olsun. Şimdi çok mutluyum ve heyecanlıyım. Derslerime sıkı çalışıp ortaokulu bitireceğim. Lise eğitimimin ardından da polis ya da öğretmen olmak için devam edeceğim" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN