Avcı: "lerimizi daha da yaygınlaştıracağız"

Giriş Tarihi: 24.12.2015 16:16 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 16:16
Avcı: Kütüphanelerimizi daha da yaygınlaştıracağız

, "İnşallah lerimizi daha da yaygınlaştıracağız. Bütün okullarımızda bu şekilde zenginleştirilmiş kütüphanelerle, gençlerimizin okuma zevkini, kültürünü daha da geliştireceğiz" dedi.

Bakan Avcı, mezun olduğu Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan Z-'nin açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilik döneminde okulun bu kısmının bodrum olduğunu ve hiçbir işe yaramadığını belirtti.

Yapılan tadilatla buranın çok güzel bir kütüphane haline getirildiğini anlatan Bakan Avcı, "Bunun için Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök'e çok teşekkür ediyorum. İnşallah kütüphanelerimizi daha da yaygınlaştıracağız. Bütün okullarımızda bu şekilde zenginleştirilmiş kütüphanelerle, gençlerimizin okuma zevkini, kültürünü daha da geliştireceğiz" diye konuştu.

Bakan Avcı, Eskişehir Anadolu Lisesi'nin geçmişte de çok güzel bir kütüphanesinin bulunduğunu anımsatarak, Türkiye ve dünyada yayınlanan birçok nitelikli derginin de getirildiğini bildirdi.

Türkiye'de çıkan bütün sanat ve edebiyat dergilerinin öğrenciliği döneminde kütüphanede yer aldığını belirten Avcı, şunları söyledi:

"Önümüzdeki dönemde bütün okullarımızda kütüphaneleri gerçekleştirirken, aynı zamanda Türkiye'de yayınlanan belli başlı sanat, düşünce ve edebiyat dergileri konusunda aboneliklerimizi yenileyelim. İnşallah gençlerimiz, öğretmenlerimiz bu vesiyle Türkiye'de yayınlanan pek çok yeni dergiyi de kütüphanelerinde okuma fırsatı bulsunlar. Öğretmenlerimizin de bu kütüphaneyi çok sık kullanarak öğrencilere örnek olmalarını diliyorum."

Bakan Avcı, daha sonra Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ile kütüphaneyi gezerek, kitapları inceledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı: "Kütüphanelerimizi daha da yaygınlaştıracağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN