Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları

E Okul sonuçları (.meb.gov.tr) e-Okul giriş yaparak TEOG sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavının sonuçları merakla beklenirken öğrenciler sonuçları e-okul.meb.gov.tr üzerinden giriş yaparak sorgulayabilirler.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 11:54
E-Okul TEOG sonuçları
.meb.gov.tr üzerinden e-Okul VBS girişi yaparak sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasına çok az bir süre kala öğrenciler her gün e-Okul'u ziyaret ediyor. Hem veliler hem de öğrenciler okulların kapanmasına çok az bir süre kala yazılı sonuçlarını da öğrenebilirken aynı zamanda yapılan ortak sınav olan TEOG sınav sonuçlarını da görebiliyor. Tüm bu işlemler için ise e-okul.meb.gov.tr üzerinden e-Okul girişi yapmak gerekiyor.

Sizler de TEOG sınav sonuçları hakkında bilgi almak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

e-Okul giriş için buraya tıklayın

E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?

- Devamsızlık durumu
- Sınav sonuçları
- Şube başarı ortalaması
- Karne notları
- Sınav tarihleri
- Aldığı belgeler
- Yıl sonu notları
- Haftalık ders programı
- Sınıf bilgileri
- Nakil durumu

İdareci ve öğretmenler hangi işlemleri e-okul üzerinden yapabilir?

Öğretmenler sınav tarihleri girişi, sınav sonuçları açıklaması, sözlü notları açıklaması, aldığı belgelerin girişi, şube ortalaması hesaplama, not ortalamaları belirleme ve gelişim raporları girişi gibi bilgileri sisteme girmektedirler.

İdareciler ise, nakil işlemleri, kayıt işlemleri, öğrenci dosya giriş ve düzenlemeleri, öğrenci fotoğraf giriş ve güncellemesi, derslerin öğretmen bilgileri girişi, haftalık ders programı düzenlemesi, gelişim raporları, devamsızlık bilgisi girişleri ve sosyal etkinlik faaliyetleri bilgi girişlerini E-okul sistemi üzerinden bildirmektedirler.

Öğrenciler için E-okul, internet üzerinden erişim sağlayabildikleri bir uygulamadır. E-Okul sistemi üzerinden öğrenciler devamsızlık bilgilerini ,derslerini, almış olduğu onur belgesi, takdir belgesi ve teşekkür belgelerini, şubelerinin not ortalamalarını, haftalık ders programlarını, derslerine girecek olan öğretmenlerin kim olduklarını, gelişim raporlarını ve sınav tarihlerini E-Okul sistemi üzerinden öğrenebilmektedirler.

e-Okul giriş ve yazılı sonuçları sorgulama işlemlerinizi haberimizden öğrenebilirsiniz. 2015-2016 eğitim ve öğretim sezonu açıldı ve okullarda dersler devam ediyor. Bazı okullarda ise şimdiden yazılılar yapılıyor ve açıklanıyor. Veliler ise en doğru bilgileri e-Okul üzerinden öğreniyor. Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapan veliler çocuklarının sınav sonuçlarını rahatlıkla öğrenebiliyor.

TEOG 2. DÖNEM SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

MEB'in açıkladığı 2016 sınav takvimine göre Ortak Sınavlar (TEOG 2. Dönem 1. Sınavları) 27-28 Nisan 2016'da yapılacak. Ortak Sınavlar-2 (TEOG 2. Dönem 2. Sınavları) 14-15 Mayıs 2016'da yapılacak.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 28 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO/3), Açık Öğretim Lisesi (AÖL/3) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL/3) üçüncü dönem sınavları 2-3 Temmuz 2016'da gerçekleştirilecek.

ORTAK SINAVLARINYAPILACAĞI DERSLER

Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımları öğrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlar uygulanacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul TEOG sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN